Ogłoszenia parafialne

Ważne ——-> Informacje bieżące

——-> Zakup śpiewnika

3. Niedziela Adwentu – 10.12.2023

1… Dziś Szczególna Adwentowa Niedziela Radości. Za tydzień będzie ostatnia – 4ta Niedziela Adwentu. Przypominam, że i ta niedziela jest niedzielą od samego rana ( a nawet wcześniej). Fakt, że wieczorna liturgia domowa odbędzie się w tym dniu przy wigilijnym stole nie odbiera niedzieli jej świątecznego charakteru. Istnieje zatem obowiązek uczestniczenia w niedzielnej eucharystii. Nieobecność na niedzielnej mszy świętej jest zaniedbaniem na płaszczyźnie wiary i pobożności. Msza święta o północy zwana Pasterką to msza święta dla tych, którzy powodowani tęsknotą i radością z przeżywanej Uroczystości Bożego Narodzenia odmawiają snu swoim oczom i spieszą do świątyni , aby we wspólnocie Kościoła swą radość przeżywać. (To samo dotyczy innych Pasterek odprawianych z racji duszpasterskich trochę wcześniej np. o 22.00 ) Udziału PASTERCE nie należy traktować jako powodu dla swojej nieobecności w Kościele w Dzień Bożego Narodzenia. Pasterka jest dla bardziej gorliwych. Rzecz niepodobna aby Kościoły w uroczystość Bożego Narodzenia pozostawiać pustymi tylko dlatego, że wierni odsypiają „Nocną Zmianę”. Kościoły w Boże Narodzenie maja rozbrzmiewać „kolędą” i do tego zachęcam i zapraszam.

2… Dekorację Świąteczną kościoła w tym roku przygotowują mieszkańcy Kiersztanowa. Proszę o sumienne wypełnienie tego obowiązku wobec wspólnoty parafialnej, ale proszę również o zaangażowanie w te prace płynącej z serca pobożności. W roku następnym (AD 2024) o Bożonarodzeniowy wystrój kościoła zadbają mieszkańcy Wyszemborka.

3… Są jeszcze do zabrania na święta świece Caritas. Odbiór ich połączony jest ze złożeniem ofiary na rzecz Akcji dobroczynnej Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Proszę również o zadbanie, aby w każdym domu był wigilijny opłatek, który odebrać można w kancelarii lub w zakrystii.

4… Spowiedź Adwentowa w Dekanacie w tym tygodniu odbywa się (w poniedziałek i wtorek) w dwóch mrągowskich parafiach : u św. Wojciecha (na starówce) oraz u św. Honorata (na ul. Olsztyńskiej – za torami) W piątek natomiast spowiedź odbędzie się w Parafii w Warpunach. Zachęcam do uczynienia w sercu mieszkania dla Nowonarodzonego Jezusa

5… Msze święte w tygodniu codziennie o godz. 7.15 „roraty”/ Oraz msza święta pogrzebowa śp. Gierd KONOPKO w poniedziałek o godz. 11.00

6… Intencje. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione w następujących intencjach : Intencje mszalne

— +++ — +++ — +++ — +++ — +++ —

2. Niedziela Adwentu – 10.12.2023

1… W tym tygodniu msze święte „roratnie” codziennie o godz. 7.15

2… W zakrystii lub w kancelarii można zaopatrywać się w wigilijny opłatek na święta, można też nabyć świecę „Caritasu” w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (mała świeca w cenie minimalnej 10,- zł a duża 20,- / Cena jest umowna, w istocie bowiem chodzi o złożenie ofiary na ten cel)

3… W tym tygodniu spowiedź adwentowa w dekanacie Mrągowo : w pon. i wt – w Pieckach ; w śr. i czw. w Nawiadach ; w pt. i sb. w Mragowie (w dwóch parafiach) w parafii O. Pio na Osiedlu Mazurskim i w parafii św. Rafała Kalinowskiego na Osiedlu Grunwaldzkim

4… Intencje. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione w następujących intencjach : Intencje mszalne

— +++ — +++ — +++ — +++ — +++ —

1. Niedziela Adwentu – 03.12.2023r

1… Adwentowe Dni Spowiedzi w naszej parafii w środę i czwartek (6-7 XII) w Bożem o 16.00 i w Szestnie o 17.30 / Zapraszam i Zachęcam do skorzystania w te dni z obecności kapłanów spowiedników w konfesjonałach..

2… W czasie adwentowym msze święte w tygodniu tylko poranne (roratnie) w Szestnie o godz. 7.15

3… Mieszkańców Kiersztanowa proszę o wykonanie dekoracji świątecznej kościoła. Będę szczególnie wdzięczny, jeśli zostanie ona wykonana ma początku 3.tygodnia adwentu czyli w poniedziałek i wtorek 18. i 19. grudnia (bardzo proszę aby nie czekać z tym do ostatnich chwil przed wigilią)

4… W tym roku ostatnia (4.ta) niedziela adwentu zakończy się jak wiemy rodzinnymi spotkaniami przy stołach wigilijnych. Od dziś można zaopatrywać się w Opłatki, które na tę okoliczność zostały poświęcone. Proszę również wykorzystać okazję, aby włączyć się w Caritasową akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom nabywając Świecę Caritasu (małą w cenie minimalnej 10,- zł lub większą za złotych 20,- )

5… Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Proszę o modlitwę w intencji Pokoju na Świecie

6… Intencje. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione w następujących intencjach : Intencje mszalne

— +++ — +++ — +++ — +++ — +++ —

Zesłanie Ducha Świętego – 28.05.2023r.

1… Jutro / Święto Matki Bożej – Matki Kościoła / W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni w tym roku dzień nabożeństw majowych. / W czwartek święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego Kapłana /

2… Piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca – w godzinach porannych i przedpołudniowych odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych.

3… Sprzątanie Kościoła przed Pierwszą Komunia św. dzieci odbędzie się piątek o 17.30 czyli po wieczornej mszy świętej. // Spowiedź Dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w Szestnie.

4… Sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Msza święta również w Bożem o 10.30

5… W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6… Msze święte za tydzień będą odprawiane w zmienionym porządku. O godz. 8.00 msza św. w Bożem (po mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych) O godz. 10.00 w Szestnie – msza święta Pierwszokomunijna 16- ciorga dzieci z naszej parafii. O 12.00 w Szestnie (SUMA) (po mszy św. o 12.00 również zmiana tajemnic różańcowych)

7. Przed nami Uroczystość Bożego Ciała – Która przypada w Czwartek – 8-go Czerwca. Procesja podobnie jak w roku ubiegłym rozpocznie się przy Kościele a zakończy na Frejkach przy bloku 45. Proszę o przygotowanie Ołtarzy Bożego Ciała.

  • – Ołtarz 1. przy plebanii – przygotowują mieszkańcy Wyszemborka /
  • – Ołtarz 2. przy krzyżu – przygotowują mieszkańcy Ruskiej Wsi /
  • – Ołtarz 3. przy drodze na Frejki – przygotowują mieszkańcy Kiersztanowa i /
  • – Ołtarz 4. przy bloku nr 45 na Frejkach – przygotowują mieszkańcy Szestna -//

7a… Proszę również przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej o włączenie się [wspólnie z Policją] w zabezpieczenie drogi na czas procesji Bożego Ciała/

8… Sypaniem kwiatów podczas procesji zajmą się dzieci pierwszokomunijne oraz te dzieci (młodsze i starsze), których rodzice do tego przygotują / Baldachim poniosą przedstawiciele 4-ch wiosek, które przygotowują ołtarze.

9… Intencje. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione w następujących intencjach : Intencje mszalne

— +++ — +++ — +++ — +++ — +++ —

Total Page Visits: 7936 - Today Page Visits: 10