Ważne!!!

W tym tygodniu tj. w sobotę 6 kwietnia o godz. 15.00 w Szestnie odbędzie się (ważne!!!) spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Kandydaci  są  zobowiązani w tym dniu uzupełnić wszystkie istotne informacje, dokumenty (zaświadczenia) i wpłaty. Wskazane jest posiadanie (przy sobie) indeksów/katechizmów. Obecność obowiązkowa !!!

Termin bierzmowania :

19 maja – godz. 12.00 (niedziela)

Bierzmowanie młodzieży w roku 2024 odbędzie się w uroczystość Zesłania Ducha Świętego na mszy świętej o godz. 12.00

W Parafii Szestno do bierzmowania przygotowuje się w tym roku grupa 12 osób. Proszę młodzież kandydującą o sumienne przygotowanie się (zarówno pod względem duchowym jak i intelektualnym) do przyjęcia tegoż sakramentu.

To jest miejsce…

… gdzie pojawiać się będą różne informacje związane z przygotowaniem młodzieży do bierzmowania.

* * * —- * * * —- * * * —- * * * —- * * * —- * * *

Uwaga! Zakładkę tę należy śledzić na bieżąco i regularnie.

* * * —- * * * —- * * * —- * * * —- * * * —- * * *

Zachęcam do praktykowania sakramentu pokuty i przyjmowania komunii świętej. Jest to wyraz religijnej dojrzałości, jeśli przygotowaniu do bierzmowania towarzyszy częsty lub stały stan łaski uświęcającej.

Tryb przygotowania Kandydatów

Formacja intelektualna :
– udział w lekcjach religii / pozytywna ocena i opinia katechety
– poznanie treści zawartych w katechizmie / zdanie egzaminu

Formacja duchowa :
– troska o stan łaski uświęcającej / regularna spowiedź św.
– codzienna modlitwa / pacierz
– udział w mszach świętych niedzielnych i nabożeństwach
– udział w rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych

Przygotowanie katechetyczne m.in. w oparciu o „Moje przygotowanie do Bierzmowania – Katechizm i Indeks kandydata do bierzmowania” Wydanie poprawione z 2020 roku.

Wymagania stawiane świadkom bierzmowania

Od świadka bierzmowania Kościół oczekuje, że będzie spełniał te same wymagania, które stawiane są rodzicom chrzestnym. (Kan 893 KPK – par.1 Ten może spełniać zadanie świadka, kto wypełnia warunki określone w kan.874 KPK; oraz par.2 Wypada, aby świadkiem był ktoś z chrzestnych bierzmowanego).

Wymagania stawiane chrzestnym i świadkom bierzmowania określają kanony 872-874 Kodeksu Prawa Kanonicznego

Bierzmowanie w roku 2019

Sakrament Bierzmowania przyjęło 28 kandydatów dnia 28 marca 2019 r. Szafarzem sakramentu był  J.E. Bp Janusz Ostrowski.

Bierzmowanie w roku 2020

Sakrament Bierzmowania przyjęło 18 kandydatów dnia 22 września 2020 r. Szafarzem sakramentu był (podobnie jak w roku ubiegłym) J.E. Bp Janusz Ostrowski.

Bierzmowanie w roku 2021

Sakrament Bierzmowania przyjęło 21 kandydatów dnia 11 czerwca 2021 r. Szafarzem sakramentu był Ks. Infułat płk. dr Adolf Setlak.

Bierzmowanie w roku 2022

Sakrament Bierzmowania przyjęło 20 kandydatów dnia 25 czerwca 2022 r. Szafarzem sakramentu był Ks. Infułat płk. dr Adolf Setlak.