Termin bierzmowania :

Bierzmowanie młodzieży z naszej parafii w roku 2024 odbędzie się w uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19 maja – (niedziela) na mszy świętej o godz. 12.00 w kościele św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie

Egzamin !!!

Egzamin dopuszczający dla kandydatów do bierzmowania odbył się w poniedziałek 6 maja o godz. 19.00 w  kościele św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie.  Wszyscy kandydaci zdali i zostali dopuszczeni do przyjęcia tego sakramentu !!!

Uwaga !!!

Najbliższe spotkania w związku z przygotowaniem do liturgii (czyli t.zw. Próby Liturgiczne) odbędą się w piątek i sobotę (17 i 18 maja) o godz. 18.30 w  kościele św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie.

Spowiedź przed bierzmowaniem

Kandydaci przystąpią do spowiedzi w swojej parafii (tj. w Szestnie) dnia 18. maja o godz. 16.00 – Po spowiedzi odbiorą od ks. proboszcza „kartę do Bierzmowania„, z którą podchodzić będą do szafarza tego sakramentu w dniu bierzmowania.

* * * —- * * * —- * * * —- * * * —- * * * —- * * *

Uwaga! Zakładkę tę należy śledzić na bieżąco i regularnie.

* * * —- * * * —- * * * —- * * * —- * * * —- * * *

Zachęcam do praktykowania sakramentu pokuty i przyjmowania komunii świętej. Jest to wyraz religijnej dojrzałości, jeśli przygotowaniu do bierzmowania towarzyszy częsty lub stały stan łaski uświęcającej.

Tryb przygotowania Kandydatów

Formacja intelektualna :
– udział w lekcjach religii / pozytywna ocena i opinia katechety
– poznanie treści zawartych w katechizmie / zdanie egzaminu

Formacja duchowa :
– troska o stan łaski uświęcającej / regularna spowiedź św.
– codzienna modlitwa / pacierz
– udział w mszach świętych niedzielnych i nabożeństwach
– udział w rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych

Przygotowanie katechetyczne m.in. w oparciu o „Moje przygotowanie do Bierzmowania – Katechizm i Indeks kandydata do bierzmowania” Wydanie poprawione z 2020 roku.

Wymagania stawiane świadkom bierzmowania

Od świadka bierzmowania Kościół oczekuje, że będzie spełniał te same wymagania, które stawiane są rodzicom chrzestnym. (Kan 893 KPK – par.1 Ten może spełniać zadanie świadka, kto wypełnia warunki określone w kan.874 KPK; oraz par.2 Wypada, aby świadkiem był ktoś z chrzestnych bierzmowanego).

Wymagania stawiane chrzestnym i świadkom bierzmowania określają kanony 872-874 Kodeksu Prawa Kanonicznego